DOMOV ENG

SEMPER VIVA

QVAM CREATA

ENG

NOVICE

Razpis Perform Europe

15. 6. 2021

za organizacije s področja uprizoritvenih umetnosti, umetnike, kolektive, prizorišča in festivale...

SCENA

19. 6. 2021

11:30, Pavia, L' ombra de Vin - Bacaro poetico: Federico Toffano (violoncello), Mauro Masiero (musicologo)

***

19. 6. 2021

12:00, Livestream Atelier Düsseldorf/Theater der Welt: The sustainability of festivals in a time of and beyond covid-19, Boitumelo ‘Tumy’ Motsoatsoe (ZA), Carmen Olaechea (AR), Rashmi Dhanwani (IN), Stefan Fischer-Fels (DE)

***

19. 6. 2021

15:30, Summer at Breinton: Consone Quartet

***

19. 6. 2021

17:30, Festival Mars en Baroque, BMVR de l'Alcazar: Conférence de Denis Morrier

***

19. 6. 2021

17:30, Fontevraud, Abbaye: Les Arts Florissants, William Christie: Bach, Magnificat, Oratorio, Suite 

***

19. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

19. 6. 2021

20:00, Festival Mars en Baroque, Église Saint Théodore: Les Kapsber'girls

***

19. 6. 2021

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Concertfilm Graindelavoix, Van Eyck Diagrams

***

19. 6. 2021

20:00, Pavia, Cortile del Broletto: Federico Toffano (violoncello), Mauro Masiero (musicologo)

***

20. 6. 2021

11:00, Festival Mars en Baroque, Salle Musicatreize: Ensemble Musicatreize / Roland Hayrabedian

***

20. 6. 2021

12:00, Livestream Atelier Düsseldorf/Theater der Welt: Global reach versus local relevance: festivals in a time of online possibilities, Freda Sideroff (US/South America) [to be confirmed], Judith Mair (AU), Teesa Bahana (UG)

***

20. 6. 2021

15:30, Abbaye de Saint-Michel en Thiérache: Rivales

***

20. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

20. 6. 2021

18:00, Brighton Early Music Festival, Pocket Sinfonia: A Midsummer Night’s Dream

***

20. 6. 2021

19:00, Festival Mars en Baroque, CRR Pierre Barbizet: Élèves du CCR Pierre Barbizet de Mareille

***

20. 6. 2021

19:00, Château de St-Guiraud, Castelnau-Barbarens: Les Passions – Orchestre Baroque de Montauban

***

20. 6. 2021

19:00, Festival Mars en Baroque, CRR Pierre Barbizet: Compagnie VBD & Co

***

20. 6. 2021

20:00, Brighton Early Music Festival, Pocket Sinfonia: A Midsummer Night’s Dream

***

22. 6. 2021

19:30, zamus: early music festival, Altenberger Hof Köln: Cölner Barockorchester, Kai Wessel

***

22. 6. 2021

19:00, Arsenal, Salle de l'Esplanade, Metz: Apero Baroque #5: Claquettes et Scarlatti !

***

22. 6. 2021

Atelier Düsseldorf / Theater der Welt

***

23. 6. 2021

10:00-13:00, Fondation Royaumont, séminaire La cantate en France au XVIIIe siècle

***

14:30-17:30, Fondation Royaumont, ateliers La cantate en France au XVIIIe siècle

***

23. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

23. 6. 2021

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Spectra & Filip Rathé

***

23. 6. 2021

19:30, zamus: early music festival, Köln, St. Mariä Himmelfahrt: nuovo aspetto

***

24. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

24. 6. 2021

19:00, zamus: early music festival, Köln, Karthäuserkirche Karthäusergasse: Carine Tinney, Rebecca Mertens, Markus Märkl, Johannes Rake

***

24. 6. 2021

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Pavel Kolesnikov

***

25. 6. 2021

10:00, online, zamus:musiklabor: Vortrag Musik und Rhetorik

***

25. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

25. 6. 2021

19:00, zamus: early music festival, Trinitatiskirche Köln: NeoBarock

***

25. 6. 2021

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Benjamin Grosvenor

***

25. 6. 2021

20:30, Festival des Festes Baroques en Terre des Graves et du Sauternais, église de Saint Michel de Rieufret (Bordeaux): Ensemble Les Caractères

***

25. 6. 2021

20:30, Saint-Denis, Basilique de Saint-Denis: Back to Lully

***

25. 6. 2021

20:30, zamus: early music festival, Trinitatiskirche Köln: CordArte

***

25. 6. 2021

20:30, Festival Mars en Baroque, L’éolienne: Cabaret baroque

***

26. 6. 2021

14:30, Festival Mars en Baroque, Salle Musicatreize: Étudiants du CRR de Paris, des CNSMD de Paris & Lyon

***

26. 6. 2021

16:30, Festival Mars en Baroque, Salle Musicatreize: Étudiants du CRR de Paris, des CNSMD de Paris & Lyon

***

26. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

26. 6. 2021

18:00, zamus: early music festival, Köln, Ventana: Midori Seiler

***

26. 6. 2021

18:00, Les Prieurales du Havre: Ensemble Céladon, Deo Gratias Anglia, musique de la Guerre de Cent ans

***

26. 6. 2021

19:30, zamus: early music festival, Köln, Ventana: Capella Augustina

***

26. 6. 2021

20:00, Pavia, Loggiato del Castello Visconteo: Ayako Matsunaga (violino), Takashi Watanabe (clavicembalo)

***

26. 6. 2021

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Martin James Bartlett

***

26. 6. 2021

20:00, Festival Mars en Baroque, Église Saint Théodore: Le Stelle / Lise Viricel

***

26. 6. 2021

20:30, Strasbourg, Temple Neuf / Saison de l'AMIA: Händel, Ode à Sainte Cécile & Charpentier, Te Deum

***

27. 6. 2021

11:00, zamus: early music festival, Köln, Filmforum im Museum Ludwig: Matan Porat

***

27. 6. 2021

15:30, Festival Mars en Baroque, Salle Musicatreize: Conférence par Benito Pelegrín

***

27. 6. 2021

17:00, Maule, Eglise de Maule: Ensemble Léviathan

***

27. 6. 2021

17:00, Ribeauvillé, Eglise Saint Grégoire / Rencontres de Musique Ancienne de Ribeauvillé: Händel, Ode à Sainte Cécile & Charpentier, Te Deum

***

27. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

27. 6. 2021

19:00, Festival Mars en Baroque, Église Saint Théodore: María Cristina Kiehr et Ariel Abramovich

***

27. 6. 2021

20:00, zamus: early music festival, Köln, Chorwerk Ruhr, Concerto Köln

***

28. 6. 2021

13:00, Wigmore Hall: Consone Quartet

***

28. 6. 2021

14:00, Festival Mars en Baroque, CRR Pierre Barbizet: Master class avec Benjamin Alard

***

28. 6. 2021

19:00, zamus: early music festival, Lutherkirche Südstadt Köln: Concerto Foscari, Alon Sariel, Julia Hansen

***

28. 6. 2021

19:15, Festival des Festes Baroques en Terre des Graves et du Sauternais, Bordeaux, Domaine de Chevalier, conférence "Trois figures de la musique de chambre à Vienne : Mozart, Beethoven, Schubert"

***

28. 6. 2021

20:30, Festival des Festes Baroques en Terre des Graves et du Sauternais, Bordeaux, Domaine de Chevalier, Les musiciens de l’Orchestre National de Bordeaux Aquitaine

***

29. 6. 2021

10:30, online, zamus: early music festival: Symposium The End of Early Music?

***

29. 6. 2021

19:30, zamus: early music festival, Köln, St. Ursula: Graindelavoix

***

29. 6. 2021

20:30, Festival des Festes Baroques en Terre des Graves et du Sauternais, Château Latour Martillac (Bordeaux): Ensemble Clément Janequin

***

29. 6. 2021

20:45, zamus: early music festival, Köln, St. Ursula: Ars Choralis Coeln, Bassem Hawar

***

30. 6. 2021

10:30, online, zamus: early music festival: Symposium The End of Early Music?

***

30. 6. 2021

14:00, Festival Mars en Baroque, CRR Pierre Barbizet: Master class avec Amandine Beyer

***

30. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

30. 6. 2021

19:00, Festival des Festes Baroques en Terre des Graves et du Sauternais, Château Latour Martillac (Bordeaux): La Manufacture verbale

***

30. 6. 2021

19:30, zamus: early music festival, Köln, Balloni-Hallen: Harmonie Universelle

***

30. 6. 2021

22:00, zamus: early music festival, Köln, St. Gereon: Sequentia

***

1. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

1. 7. 2021

18:00, zamus: early music festival, Köln, Live Music Hall: J. S. Bach: das Kapital

***

1. 7. 2021

20:30, zamus: early music festival, Köln, Live Music Hall: J. S. Bach: das Kapital

***

3. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

3. 7. 2021

20:00, Festival Mars en Baroque, Église Saint Théodore: Gli Incogniti / Amandine Beyer

***

3. 7. 2021

20:30, Château d'Hardelot, Théâtre Elisabéthain: Back to Lully (dans le cadre du Midsummer Festival)

***

4. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

4. 7. 2021

19:00, Festival Mars en Baroque, Théâtre La Criée: Le Phare à Lucioles / Loïc Guenin

***

5. 7. 2021

18:00, Festival Mars en Baroque, Théâtre La Criée: Conférence par Jean-François Lattarico

***

5. 7. 2021

20:00, Festival Mars en Baroque, Théâtre La Criée: Concerto Soave | Jean-Marc Aymes

***

6. 7. 2021

20:00, Massy, Opéra de Massy: [Reporté] Back to Lully

***

6. 7. 2021

20:30, Festival des Festes Baroques en Terre des Graves et du Sauternais, Château Latour Martillac (Bordeaux): Château Bouscaut: Ensemble Lelio

***

7. 7. 2021

Festival "Embar(o)quement immédiat !" je svojo 15. sezono premaknil na 7. do 18. julij 2021.

***

7. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

7. 7. 2021

20:30, Festival des Festes Baroques en Terre des Graves et du Sauternais, château Latour Martillac (Bordeaux): Château Climens: The Beggar’s Ensemble

***

8. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

8. 7. 2021

20:00, Versailles, Chapelle royale du château de Versailles: Collegium Marianum

***

8. 7. 2021

20:00, Versailles, Opéra royal du Château de Versailles: Orchestre Les Temps Présents

***

8. 7. 2021

20:30, Festival des Festes Baroques en Terre des Graves et du Sauternais, château Latour Martillac (Bordeaux): Château Carbonnieux: The Curious Bards

***

9. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

9. 7. 2021

18:00, Garden Concerts at Covington: Consone Quartet

***

10. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

11. 7. 2021

17:00, Musique et Mémoire, Champagney, église Saint-Laurent: Quatuor Antarès

***

11. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

11. 7. 2021

Chambord, Cour du Château de Chambord: Le Roi danse ! (dans le cadre du Festival de Chambord)

***

13. 7. 2021

Prague, Conservatoire de Prague: Akademie Versailles

***

14. 7. 2021

Prague, Conservatoire de Prague: Akademie Versailles

***

15. 7. 2021

Mozarteum Salzburg, Avdicije za Theresia Orchestra

***

15. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

15. 7. 2021

Prague, Conservatoire de Prague: Akademie Versailles

***

16. 7. 2021

10. Akademija in mednarodni festival: Early Music Morella

***

16. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

16. 7. 2021

21:00, Musique et Mémoire, Servance, Eglise Notre-Dame de l’Assomption: ensemble La Rêveuse

***

16. 7. 2021

Prague, Conservatoire de Prague: Akademie Versailles

***

17. 7. 2021

14:00, Musique et Mémoire, Faucogney, Salle culturelle: ensemble La Rêveuse

***

17. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

17. 7. 2021

21:00, Musique et Mémoire, Faucogney, Eglise Saint-Georges: ensemble Masques

***

17. 7. 2021

Prague, Conservatoire de Prague: Akademie Versailles

***

18. 7. 2021

11:00, Musique et Mémoire, Faucogney, Chapelle Saint-Martin: Yoann Moulin

***

18. 7. 2021

17:00, Musique et Mémoire, Corravillers, Eglise Saint-Jean Baptiste: ensemble La Rêveuse

***

18. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

18. 7. 2021

Prague, Conservatoire de Prague: Akademie Versailles

***

19. 7. 2021

Academia Ludovice Ensemble: International Summer Course and Festival in the charming and historic city of Aveiro, Portugal

***

19. 7. 2021

15:00, Buxton Festival: Consone Quartet

***

19. 7. 2021

17:30, Buxton Festival: Consone Quartet

***

21. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

21. 7. 2021

20:00, Musique et Mémoire, Lure, Parc botanique de l’Abbaye: ensemble Artifices

***

22. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

23. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

23. 7. 2021

21:00, Musique et Mémoire, Lure, Eglise Saint-Martin: a nocte temporis

***

24. 7. 2021

Dartington Music Summer School & Festival 2021

***

24. 7. 2021

15:00, Pavia, Luoghi vari con la partecipazione di Ensemble Cantoría e dei musicisti dell' Accademia Barocca Eeemerging+

***

24. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

24. 7. 2021

20:00, Pavia, Cortile del Castello Visconteo, Ensemble dell' Accademia Eeemerging+, Geoffroy Jourdain (direttore)

***

24. 7. 2021

21:00, Saint-Barthélemy, Eglise: a nocte temporis

***

25. 7. 2021

Cambridge Early Music Baroque and Renaissance Summer Schools

***

25. 7. 2021

11:00, Musique et Mémoire, Amage, Moulin Saguin: ensemble Artifices

***

25. 7. 2021

17:00, Musique et Mémoire, Fresse, Eglise Saint-Antide: a nocte temporis

***

25. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

28. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

28. 7. 2021

21:00, Musique et Mémoire, Fougerolles, Ecomusée du Pays de la cerise: Pierre Hamon

***

28. 7. 2021

22:00, Musique et Mémoire, Fougerolles, Ecomusée du Pays de la cerise: Pierre Hamon

***

29. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

29. 7. 2021

21:00, Musique et Mémoire, Belfort, Cathédrale Saint-Christophe: Jean-Charles Ablitzer et l’ensemble Les Meslanges

***

30. 7. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

30. 7. 2021

21:00, Musique et Mémoire, Héricourt, Eglise luthérienne: Ensemble Faenza

***

31. 7. 2021

17:30, zamus: early music festival, Köln, Kulturfabrik Becker & Funck: Ira Givol & Johanna Huszcza

***

31. 7. 2021

20:00, zamus: early music festival, Köln, Kulturfabrik Becker & Funck: Ira Givol & Johanna Huszcza

***

31. 7. 2021

21:00, Musique et Mémoire, Luxeuil-les-Bains, Basilique Saint-Pierre: Jean-Luc Ho et l’ensemble Les Meslanges

***

1. 8. 2021

11:00, Musique et Mémoire, Faucogney, Chapelle Saint-Martin: Le Caravansérail

***

1. 8. 2021

17:30, zamus: early music festival, Köln, Kulturfabrik Becker & Funck: Mirjam Wesselink de Barrientos & Michael Goldort

***

1. 8. 2021

20:00, zamus: early music festival, Köln, Kulturfabrik Becker & Funck: Mirjam Wesselink de Barrientos & Michael Goldort

***

1. 8. 2021

21:00, Musique et Mémoire, Luxeuil-les-Bains, Basilique Saint-Pierre: Yves Rechsteiner et l’ensemble Les Surprises

***

6. 8. 2021

14:30, MA Festival, Concertgebouw Brugge: Koen Uvin 

***

6. 8. 2021

20:00, MA Festival, Concertgebouw Brugge: Vox Luminis

***

7. 8. 2021

XXIIth edition of the Festival Bach en Combrailles in Pontaumur, Puy-de-Dôme, Auvergne.

***

7. 8. 2021

11:00, MA Festival, Brugge, Belfort: Frank Deleu

***

7. 8. 2021

11:30, MA Festival, Concertgebouw Brugge: Lore Binon & Keiko Shichijo

***

7. 8. 2021

15:00, MA Festival, Concertgebouw Brugge: Festivalinleiding

***

7. 8. 2021

17:30, zamus: early music festival, Köln, Kulturfabrik Becker & Funck: Il Furore

***

7. 8. 2021

20:00, MA Festival, Concertgebouw Brugge: Le Concert de l’Hostel Dieu + Giuseppina Bridelli

***

7. 8. 2021

20:00, zamus: early music festival, Köln, Kulturfabrik Becker & Funck: Il Furore

***

8. 8. 2021

10:00, MA Festival, Concertgebouw Brugge: VéloBaroque

***

8. 8. 2021

17:30, zamus: early music festival, Köln, Kulturfabrik Becker & Funck: Darja Großheide, Evgeny Sviridov, Davit Melkonyan

***

8. 8. 2021

20:00, zamus: early music festival, Köln, Kulturfabrik Becker & Funck: Darja Großheide, Evgeny Sviridov, Davit Melkonyan

***

9. 8. 2021

11:30, MA Festival, Concertgebouw Brugge: Cantoría

***

9. 8. 2021

20:00, MA Festival, Concertgebouw Brugge: Voces Suaves

***

9. 8. 2021

Konzert-Literatur-Performance (UA)

***

10. 8. 2021

11:30, MA Festival, Concertgebouw Brugge: Aurelia Vişovan

***

10. 8. 2021

13:30, MA Festival, Lissewege, Pastorietuin: Deschonecompanie

***

10. 8. 2021

16:30, MA Festival, Lissewege, Pastorietuin: Deschonecompanie

***

10. 8. 2021

20:00, MA Festival, Concertgebouw Brugge: Sollazzo Ensemble

***

10. 8. 2021

20:00, MA Festival, Lissewege, Pastorietuin: Deschonecompanie

***

11. 8. 2021

11:30, MA Festival, Concertgebouw Brugge: Anthony Romaniuk

***

11. 8. 2021

20:00, MA Festival, Concertgebouw Brugge: Les Surprises

***

12. 8. 2021

10:00, MA Festival, Concertgebouw Brugge: MA Competition Semi-final

***

12. 8. 2021

11:30, MA Festival, Concertgebouw Brugge: Kitgut Quartet

***

12. 8. 2021

20:00, MA Festival, Concertgebouw Brugge: Romina Lischka & Ghalia Benali

***

13. 8. 2021

11:30, MA Festival, Concertgebouw Brugge: Ludus Instrumentalis

***

13. 8. 2021

20:00, MA Festival, Concertgebouw Brugge: Le Poème Harmonique

***

14. 8. 2021

13:30, MA Festival, Concertgebouw Brugge: MA Competition Finale

***

14. 8. 2021

20:00, MA Festival, Concertgebouw Brugge: Capella Cracoviensis

***

14. 8. 2021

20:00, St Mary-le-More, Wallingford: Consone Quartet

***

20. 8. 2021

The exact 500th anniversary of Josquin des Prez’ death will be during Laus Polyphoniae 2021.

***

21. 8. 2021

17:00, Royaumont, Musique: Concert de l’Académie de musiques transculturelles, Les lauréats autour de Jocelyn Mienniel et Ashraf Sharif Khan

***

21. 8. 2021

20:45, Festival de Royaumont: Coup de grâce, Michel Kelemenis

***

22. 8. 2021

14:30, Festival de Royaumont: The river, Antoine Arbeit

***

22. 8. 2021

15:30, Festival de Royaumont: Opus#1 Danse autour de l'orgue, Les lauréats autour de Thomas Lacôte

***

22. 8. 2021

17:30, Festival de Royaumont: The river, Antoine Arbeit

***

28. 8. 2021

21:00, Périgueux, Théâtre de l'Odyssée: Rameau chez la Pompadour

***

28. 8. 2021

16:00, Royaumont, Visites: Visite guidée d’un concert par les créateurs d’aujourd’hui

***

28. 8. 2021

17:00, Festival de Royaumont: Countless, Marie Ythier, Johanna Vargas

***

28. 8. 2021

19:45, Royaumont, Visites: Visite guidée d’un concert par les créateurs d’aujourd’hui

***

28. 8. 2021

20:45, Royaumont Musique: Toxic Bubbles Linea, Yaron Deutsch

***

28. 8. 2021

21:00, Sablé-sur-Sarthe, Église Notre-Dame: Il Caravaggio

***

29. 8. 2021

10:30, Royaumont, Visites: Visite guidée d’un concert par les créateurs d’aujourd’hui

***

29. 8. 2021

11:30, Royaumont Musique: Bagatelles, Ensemble Voix Nouvelles

***

29. 8. 2021

15:15, Festival de Royaumont: Stimmung de Karlheinz Stockhausen, Neue Vocalsolisten

***

4. 9. 2021

11:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Peter Vermeersch, Thomas Noël & Josse De Pauw

***

4. 9. 2021

14:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Marina Baranova

***

4. 9. 2021

16:00, Royaumont, Visites: Visite guidée d’un concert par les créateurs d’aujourd’hui

***

4. 9. 2021

17:00, Festival de Royaumont: Images, passages, Maroussia Gentet

***

4. 9. 2021

17:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Alex Koo

***

4. 9. 2021

20:45, Festival de Royaumont: Variations Goldberg de Jean-Sébastien Bach, Jean-Luc Ho

***

5. 9. 2021

10:30, Royaumont Musique: Visite guidée d’un concert par les créateurs d’aujourd’hui

***

5. 9. 2021

11:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Ex Tempore

***

5. 9. 2021

11:30, Festival de Royaumont: Concert de l’Académie Voix Nouvelles (1), Exaudi, Linea, Thomas Lacôte…

***

5. 9. 2021

14:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Ensemble Agartha

***

5. 9. 2021

14:30, Royaumont Musique: Visite guidée d’un concert par les créateurs d’aujourd’hui

***

5. 9. 2021

15:30, Royaumont Musique: Concert de l'Académie Voix Nouvelles (2) Exaudi, Linea, Thomas Lacôte…

***

5. 9. 2021

17:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: princess4president

***

10. 9. 2021

18:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Le Consort, Justin Taylor

***

10. 9. 2021

21:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Les Ombres, Chœur du Concert Spirituel

***

11. 9. 2021

13:00, English Haydn Festival: Consone Quartet

***

11. 9. 2021

15:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Ensemble Masques, Olivier Fortin

***

11. 9. 2021

17:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Salle Polyvalente : Canticum Novum, Emmanuel Bardon

***

11. 9. 2021

17:00, Festival de Royaumont: Présence de François Lang, Nathanaël Gouin

***

11. 9. 2021

20:30, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Gli Angeli Genève, Stephan MacLeod

***

11. 9. 2021

20:45, Festival de Royaumont: Nuit de la mélodie et du lied, Académie Orsay-Royaumont

***

12. 9. 2021

11:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Espace Vaugelas: L'Arbre Canapas

***

12. 9. 2021

11:30, Festival de Royaumont: Le serpent des mers et autres contes, Jocelyn Mienniel, Angela Flahault

***

12. 9. 2021

15:30, Festival de Royaumont: Rituels de guérison, Naïssam Jalal

***

12. 9. 2021

17:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Le Banquet Céleste, Damien Guillon

***

17. 9. 2021

18:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Lucile Richardot, Faenza, Marco Horvat

***

17. 9. 2021

21:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Cappella Mediterranea, Chœur de Chambre de Namur, Leonardo García Alarcón

***

18. 9. 2021

10:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Percussions de Treffort, Alain Goudard

***

18. 9. 2021

14:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Manon Cousin, Pauline Langlois de Swarte, Elodie Pont

***

18. 9. 2021

15:00, Royaumont, Danse: Cellule, Nach

***

18. 9. 2021

17:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Spirito, Nicole Corti

***

18. 9. 2021

17:30, Royaumont, Danse: Système, Antoine Arbeit

***

18. 9. 2021

19:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Spirito, Nicole Corti

***

18. 9. 2021

19:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Pôle en Scènes: Lucile Boulanger, Mathilde Devoghel & Aymen Fikri, Les Traversées Baroques

***

18. 9. 2021

20:45, Royaumont, Danse: Sollicitude, Hervé Robbe

***

19. 9. 2021

10:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Percussions de Treffort, Alain Goudard

***

19. 9. 2021

11:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Salle Polyvalente: Le Concert de l’Hostel Dieu, Jérôme Oussou

***

19. 9. 2021

11:30, Royaumont, Jeune public: Victorine, Sébastien Laurent

***

19. 9. 2021

14:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Lucile Boulanger, Les Traversées Baroques, Pierre Cussac & Agathe Peyrat

***

19. 9. 2021

14:30, Royaumont, Jeune public: Victorine, Sébastien Laurent

***

19. 9. 2021

15:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Salle Polyvalente: Le Concert de l’Hostel Dieu, Tiko

***

19. 9. 2021

15:30, Royaumont, Danse: Cellule, Nach

***

19. 9. 2021

17:00, Royaumont, Danse: Sollicitude, Hervé Robbe

***

19. 9. 2021

17:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Salle Polyvalente: Violaine Cochard, Edouard Ferlet

***

23. 9. 2021

Le Poème Harmonique: Le Concours Corneille 2021. Pour sa cinquième édition, le Concours international de musique baroque de Normandie accueillera à la Chapelle Corneille de Rouen des jeunes chanteurs et chanteuses du monde entier.

***

24. 9. 2021

18:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Emmanuelle Bertrand

***

24. 9. 2021

21:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: I Gemelli, Emiliano Gonzalez Toro

***

24. 9. 2021

Le Poème Harmonique: Le Concours Corneille 2021. Pour sa cinquième édition, le Concours international de musique baroque de Normandie accueillera à la Chapelle Corneille de Rouen des jeunes chanteurs et chanteuses du monde entier.

***

25. 9. 2021

15:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Ensemble Clematis

***

25. 9. 2021

17:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Salle Polyvalente: Compagnie Rassegna, Bruno Allary, DJ L.Atipik

***

25. 9. 2021

17:00, Royaumont, Musique: Ars Nova à l’italienne, Lauréats autour de Patrizia Bovi

***

25. 9. 2021

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Graindelavoix & Björn Schmelzer

***

25. 9. 2021

20:30, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Les Arts Florissants, Paul Agnew

***

25. 9. 2021

20:45, Royaumont, Musique: Firenze 1350, Sollazzo Ensemble

***

25. 9. 2021

Le Poème Harmonique: Le Concours Corneille 2021. Pour sa cinquième édition, le Concours international de musique baroque de Normandie accueillera à la Chapelle Corneille de Rouen des jeunes chanteurs et chanteuses du monde entier.

***

26. 9. 2021

11:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Salle Polyvalente: Cie None Quartet

***

26. 9. 2021

11:30, Royaumont, Musique: Mahler en héritage, Les lauréats de la Fondation

***

26. 9. 2021

15:30, Royaumont, Musique: Mozart / Mahler, Les Siècles, Sabine Devieilhe

***

26. 9. 2021

17:00, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: L'Arpeggiata, Christina Pluhar, Valer Sabadus

***

26. 9. 2021

Le Poème Harmonique: Le Concours Corneille 2021. Pour sa cinquième édition, le Concours international de musique baroque de Normandie accueillera à la Chapelle Corneille de Rouen des jeunes chanteurs et chanteuses du monde entier.

***

28. 9. 2021

Limoges, Opéra de Limoges: Projet pédagogique autour de la musique française, avec les étudiants du CRR de Limoges, Mireille Podeur, direction musicale

***

1. 10. 2021

18:00, Festival d'Ambronay, EEEMERGING+ #1, Ambronay, Abbatiale: Ensemble filoBarocco

***

1. 10. 2021

21:00, Festival d'Ambronay, EEEMERGING+ #2, Ambronay, Abbatiale: Ensemble La Palatine

***

2. 10. 2021

15:00, Festival d'Ambronay, EEEMERGING+ #3, Ambronay, Abbatiale: Ensemble Caladrius

***

2. 10. 2021

17:00, Festival d'Ambronay, EEEMERGING+ #4, Ambronay, Logis abbatial: Project BaRock

***

2. 10. 2021

17:00, Royaumont, Musique: La Fontaine en musique, Quand le jeune ensemble baroque fait briller une nouvelle lumière sur ces fables, elles retrouvent le pouvoir de surprendre

***

2. 10. 2021

20:30, Festival d'Ambronay, Ambronay, Abbatiale: Geoffroy Jourdain

***

2. 10. 2021

20:45, Royaumont, Musique: D'un cœur charmé, Le Consort, J. Roset, G. Blondeel, E. Fardini

***

2. 10. 2021

8:30-22:00, Musikalische Rundreise 2021: Konzerte und Führungen in Hainburg, Schloss Eckartsau

***

3. 10. 2021

11:00, Festival d'Ambronay, EEEMERGING+ #6, Ambronay, Salle Polyvalente: Ensemble Palisander

***

3. 10. 2021

11:30, Royaumont, Musique: Le siècle de Saint-Saëns, F. Clamagirand, V. Cohen, A.L. Polchlopek, N. Royer

***

3. 10. 2021

15:30, Royaumont, Musique: Oratorios, Les Métaboles, Orchestre régional de Normandie

***

3. 10. 2021

17:00, Festival d'Ambronay, EEEMERGING+ #7, Ambronay, Abbatiale: Ensemble Cantoría

***

3. 10. 2021

11:00, Festival d'Ambronay, EEEMERGING+ #5, Ambronay, Salle Monteverdi: La Camerata Chromatica

***

21. 10. 2021

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Nadar Ensemble

***

19. 11. 2021

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Lore Binon & Spectra

***

27. 11. 2021

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Véronique Gens & I Giardini

***

29. 11. 2021

19:30, Haus der Industrie: Concilium musicum Wien, Abonnementkonzert I

***

29. 11. 2021

19:30, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Café: Filip Rathé & Maarten Quanten

***

19. 12. 2021

15:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Matthias Goerne & Camerata RCO

***

19. 12. 2021

16:00, Haus der Ingenieure: Concilium musicum Wien

***

19. 12. 2021

19:00, Haus der Ingenieure: Concilium musicum Wien

***

22. 12. 2021

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Arcangelo & Jonathan Cohen

***

14. 1. 2022

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Bill Frisell Trio & Brussels Philharmonic

***

30. 1. 2022

16:00, Haus der Ingenieure: Concilium musicum Wien

***

1. 2. 2022

14:30, Webinaire: Les premiers ateliers français de copistes en musique

***

1. 2. 2022

20:00, Paris, Théâtre des Champs-Élysées: Back to Lully

***

4. 2. 2022

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Pavel Haas Quartet

***

5. 2. 2022

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Trio Image

***

5. 2. 2022

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Trio Image

***

6. 2. 2022

11:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Kraakhuis: Anneleen Lenaerts & Nicolas Altstaedt

***

6. 2. 2022

15:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Kraakhuis: Pavol Breslik & Amir Katz

***

12. 2. 2022

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Symfonieorkest Vlaanderen & Kristiina Poska

***

16. 2. 2022

19:30, Haus der Industrie: Concilium musicum Wien, Abonnementkonzert II

***

18. 2. 2022

20:00, Paris, Théâtre des Champs-Élysées: Back to Lully

***

12. 3. 2022

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: I Solisti

***

20. 3. 2022

16:00, Haus der Ingenieure: Concilium musicum Wien

***

25. 3. 2022

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Kraakhuis: Jean Rondeau

***

30. 3. 2022

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Sint-Pieterskerk: Jan Michiels & Graindelavoix

***

31. 3. 2022

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: B'Rock Orchestra

***

1. 4. 2022

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Collegium Vocale Gent & Philippe Herreweghe

***

2. 4. 2022

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Literaire avond rond pijn & passie

***

15. 4. 2022

16:30, Erlöserkirche „Am Schüttel“: Concilium musicum Wien

***

16. 4. 2022

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Seong-Jin Cho

***

28. 4. 2022

19:30, Haus der Industrie: Concilium musicum Wien, Abonnementkonzert III

***

6. 5. 2022

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Martha Argerich, Polina Leschenko & Antwerp Symphony Orchestra

***

14. 5. 2022

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Marco Beasley

***

27. 5. 2022

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Antwerp Symphony Orchestra & Martyn Brabbins

***

11. 6. 2022

19:30, Haus der Industrie: Concilium musicum Wien, Abonnementkonzert IV

***

25. 6. 2022

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Arca | NTGent: Hyoid voices

***

PRETEKLI DOGODKI

18. 6. 2021

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Concertfilm Graindelavoix, Van Eyck Diagrams

***

18. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

18. 6. 2021

14:00, Festival Mars en Baroque, Assistance Publique - Hôpitaux de Marseille: Les Kapsber'girls

***

18. 6. 2021

12:00, Livestream Atelier Düsseldorf/Theater der Welt: Festivals, inequality and international collaboration, Jan Linders (DE), Kirstin Hess (DE), Mike van Graan (ZA), Diane Ragsdale (CA), Edima Otuokon (NI)

***

17. 6. 2021

21:00, Spotlight Chamber Concerts: Consone Quartet

***

17. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

17. 6. 2021

17:30, Versailles, Chapelle royale du château de Versailles: Messe à quatre choeurs H4 de Marc-Antoine Charpentier

***

17. 6. 2021

12:00, Livestream Atelier Düsseldorf/Theater der Welt: Festival-making in and beyond a time of covid-19: the good, the bad and the ugly, Faisal Kiwewa (UG), Natália Machiavelli (BR), Rania Elias (PS), Vigdis Jakobsdottir (IS)

***

16. 6. 2021

20:00, Festival Mars en Baroque, Archives Départementales: Doulce Memoire / Denis Raisin Dadre

***

16. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

16. 6. 2021

16:30, Livestream Atelier Düsseldorf/Theater der Welt: The role of the arts and festivals in today’s society and the imaginative power of storytelling, Chimamanda Ngozi Adichie (NG/US), Shahidul Alam (BD), Emily Johnson (Yup’ik Nation/US)

***

15. 6. 2021

20:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Concertzaal: Collegium Vocale Gent Academy & Philippe Herreweghe

***

13. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

13. 6. 2021

10:30, online, zamus:support: Workshop Yoga für Musiker:innen

***

12. 6. 2021

Sortie du premier disque de la violoniste Emmanuelle Dauvin, OVNI Baroque

***

12. 6. 2021

Como parte de los festejos por el IX aniversario del Gabinete de Patrimonio Musical Esteban Salas se publica el nuevo número del boletín digital “El Sincopado Habanero” (vol. VI enero-abril/2021) en adjunto, con portada de Tulio Raggi.

***

12. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

11. 6. 2021

20:00, Versailles, Chapelle Royale: Les Arts Florissants, William Christie: Bach, Magnificat, Oratorio, Suite

***

11. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

10. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

9. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

6. 6. 2021

19:00, Online live streaming, The German Church: Accademia del Piacere

***

6. 6. 2021

19:00, Online: La Serenissima

***

6. 6. 2021

19:00, Festival Le Rivage des Voix: Les Arts Florissants, William Christie

***

6. 6. 2021

10:30-17:30, Come and visite William Christie's Gardens in Thiré (Vendér - Pays de la Loire, France) !

***

6. 6. 2021

15:30, Online: Alva

***

6. 6. 2021

15:30, Abbaye Royaumont, Réfectoire des moines: Concert-rencontre : Telemann à Paris

***

6. 6. 2021

15:00, Online live streaming, The Finnish Church, Hubert Hazebroucq & Julien Martin

***

6. 6. 2021

14:00, Muziekcentrum De Bijloke Gent, Binnentuin Bijlokesite: Fapy Lafertin & ensemble

***

6. 6. 2021

13:30, Online live streaming, The Stockholm Cathedral Parish Hall: Lars Jonsson

***

6. 6. 2021

13:00, Online: Ex Corde Vocal Ensemble

***

6. 6. 2021

12:00, Online live streaming, The Stockholm Cathedral Parish Hall: Olle Gällmo

***

6. 6. 2021

12:00, Mäster Olofsgården: 20 years with SEMF!

***

6. 6. 2021

10:30, Online: Beverley Ballad Walk 

***

6. 6. 2021

10:30, Online live streaming, The Stockholm Cathedral Parish Hall: youngEMpower

***

5. 6. 2021

The musical video-podcast will start. In eight weekly episodes, the celebrated Surinamese-Dutch actress Gerda Havertong interviews musicians of color. These include Ronald Snijders, James Oesi and Shuann Chai. They perform works by Beethoven and by composers of color from the extensive 19th century on original period pianos.

***

5. 6. 2021

23:00, Online live streaming, The Stockholm Cathedral Parish Hall: Cantus Firmus

***

5. 6. 2021

20:30, Online live streaming, The German Church: New Collegium, Claudio Ribeiro

***

5. 6. 2021

20:00, Pavia, Loggiato del Castello Visconteo: Andrea Buccarella (clavicembalo)

***

5. 6. 2021

19:00, Online: Stile Antico 

***

5. 6. 2021

18:00, Pavia, Cortile del Broletto: Ensemble DisContinuo, Vanni Moretto (direttore)

***

5. 6. 2021

18:00, Online live streaming, The Finnish Church: Catalina Vicens & Servir Antico

***

5. 6. 2021

17:00, Festes Baroques en Terre des Graves et du Sauternais, Parc Chavat à Podensac: Ensemble Artifices

***

5. 6. 2021

15:30, Online: Kati Debretzeni 

***

5. 6. 2021

15:00, Festes Baroques en Terre des Graves et du Sauternais, Parc Chavat à Podensac: Ensemble Artifices

***

5. 6. 2021

14:00, The Stockholm Cathedral Parish Hall, Susanne Rydén & Mark Tatlow

***

5. 6. 2021

13:00, Mäster Olofsgården: 20 years with SEMF!

***

5. 6. 2021

13:00, Online: Beverley Online Festival Pass

***

5. 6. 2021

13:00, Online: Illustrated Talk – David Neave

***

5. 6. 2021

12:00, Online live streaming, The Stockholm Cathedral Parish Hall: youngEMpower

***

5. 6. 2021

12:00, Online live streaming, The Finnish Church: LudovicaRambelliTeatro

***

5. 6. 2021

10:00, Online live streaming, The Stockholm Cathedral Parish Hall: youngEMpower

***

4. 6. 2021

At its bi-annual General Assembly meeting the Pearle* office (Pearle*  - Live Performance Europe) also presented the 2020 activity report of the association, listing the 10 most relevant policy areas for the sector, with the Covid-19 pandemic as a top priority throughout last year.

***

4. 6. 2021

4. mednarodno tekmovanje za staro glasbo v dolini Loare

***

4. 6. 2021

Les Talens Lyriques v Théâtre du Châtelet: Pasijon po Janezu Johanna Sebastiana Bacha. Filmano 10. in 11. maja 2021, predvajano od 4.6.2021, razpoložljivo 6 mesecev na Operavision Platform

***

4. 6. 2021

23:00, The Stockholm Cathedral Parish Hall: Cantus Firmus

***

4. 6. 2021

20:30, Online live streaming, The German Church: Schola Cantorum Riga

***

4. 6. 2021

20:00, zoom panel "Beethoven = Black" project. Including videopodcast series releasing on 5th June 2021. Videopodcasts will be released every week and there will be a small fee to reach the videos.

***

4. 6. 2021

18:00, Online live streaming, The Finnish Church: LudovicaRambelliTeatro

***

4. 6. 2021

16:00, Online live streaming, The Finnish Church: LudovicaRambelliTeatro

***

4. 6. 2021

14:00, The Stockholm Cathedral Parish Hall: Elisabeth Lutteman

***

4. 6. 2021

10:30, Online live streaming, The Stockholm Cathedral Parish Hall: Heidi Rohlin Westin & Alexander Lundberg

***

3. 6. 2021

22:30, Online live streaming, The Stockholm Cathedral Parish Hall: Cantus Firmus

***

3. 6. 2021

20:00, Online live streaming, The German Church: Anne Sofie von Otter, Jean Rondeau, Thomas Dunford

***

3. 6. 2021

17:30, Online live streaming, The Finnish Church: Moritz Görg & Michael Riedel

***

3. 6. 2021

14:00, Online live streaming, The Stockholm Cathedral Parish Hall: Vassilis Bolonassos

***

3. 6. 2021

12:00, Online live streaming, The Stockholm Cathedral Parish Hall, Anna-Katarina Schatzl & Peter Pontvik

***

2. 6. 2021

20:00, Online live streaming, Stockholm, The German Church: Huun Huur Tu

***

2. 6. 2021

19.00, Total Festum, le festival des langues et cultures catalanes et occitanes: Ensemble Le Miroir de musique

***

2. 6. 2021

17:30-18:30, Présentation du dispositif compositeur.rice associé.e dans une scène pluridisciplinaireavec : Françoise Dastrevigne, Chargée de mission pour la création musicale – DGCA; Emilie Aubert, Chargée de mission pôle musique contemporaine – SACEM ; Annabelle Playe, compositrice ; Florian Oliveres, directeur de Scènes Croisées de Lozère

***

2. 6. 2021

17:00-18:30, Les contrats dans le domaine de la production audiovisuelleavec : Pierre-Marie Bouvery, avocat et auteur de l’ouvrage « Les contrats de la musique 

***

2. 6. 2021

16:15-17:15, Présentation des dispositifs de formation du CNMavec : Anne-Sophie Bach, Directrice du développement, de la communication et des partenariats – CNM et Jerôme Paul-Hazard, CNM

***

2. 6. 2021

15:00-16:00, La création musicale jeune public : Quelles aides ? Quelles dynamiques ?avec : Emilie Houdebine, Présidente – RamDam et Camille Soler, coordinatrice – RamDam

***

2. 6. 2021

15:00-16:30, Le streaming musical : consommer sans posséder à quel prix ?

***

2. 6. 2021

10:30-13:30, Speed-meetings entres équipes artistiques et programmateur·rice·s – 50 espaces en simultané(Réservés aux professionnel·le·s inscrit·e·s)

***

2. 6. 2021

9:30-10:30, Discussion avec Jean-Philippe Thiellay, Président du Centre national de la musique

***

1. 6. 2021

20:00, Online live streaming, Stockholm, The German Church: Dmitry Sinkovsky & La Voce Strumentale

***

1. 6. 2021

19:30, Stockholm Early Music Festival 2021, Opening Ceremony

***

1. 6. 2021

19:00, Arsenal, Metz: Premier concert baroque de la réouverture ! J.S. Bach : Cantates pour ténor et concerto pour violon

***

1. 6. 2021

18:30, Online, Fondazione Pietà de’ Turchini, Conversazioni sul Seicento napoletano: Anthony DelDonna (Georgetown), Francesco Cotticelli (Napoli), Pier Luigi Ciapparelli (Napoli), Guido Olivieri (Austin), Rosa Cafiero (Milano)

***

1. 6. 2021

17:30-18:30, Les dispositifs d’aide aux équipes artistiques avec : Dominique Muller, Délégué musique, DGCA, Ministère de la Culture

***

1. 6. 2021

17:00-18:30, Mobilité internationale et transition écologique : l’affaire de tous 

***

1. 6. 2021

16:15-17:15, Egalité femmes-hommes et prévention des violences sexistes et sexuelles avec : Corinne Sadki, Conseillère en charge de l’Europe et de l’égalité Femme/Homme – CNM

***

1. 6. 2021

15:00-16:00, Présentation du fonds exceptionnel de soutien aux festivals du CNMavec : Mary Vercauteren,  Directrice adjointe aides aux entreprises et projets d’entreprises, CNM

***

1. 6. 2021

15:00-16:30, Le spectacle et le vivant : Comment nous mettre en chemin(s) ?

***

1. 6. 2021

10:30-13:30, Speed-meetings entres équipes artistiques et programmateur·rice·s – 50 espaces en simultané(Réservés aux professionnel·le·s inscrit·e·s)

***

1. 6. 2021

1.6.2021-2.6.2021: New Deal je vsakoletni strokovni dogodek, ki združuje promotorje in umetnike. Pridružite se nam na dveh dneh hitrih sestankov, delavnic, panelov in neformalnega povezovanja!

***

31. 5. 2021

15:00, Music in New Malden: Charlotte Walker (cello) and Craig White (piano)

***

30. 5. 2021

19.00, Total Festum, le festival des langues et cultures catalanes et occitanes: Ensemble Micrologus

***

29. 5. 2021

20:00, Pavia, Aula Magna del Collegio Ghislieri: Enrico Onofri (violino), Michele Pasotti (tiorba)

***

29. 5. 2021

19:00, Total Festum, le festival des langues et cultures catalanes et occitanes: La Douce Semblance

***

28. 5. 2021

20:30, Online, Serões Musicais, Glasbeni večeri v veliki dvorani Nacionalne palače v Peni, Portugalska: Quarteto Tejo

***

28. 5. 2021

19.00, Total Festum, le festival des langues et cultures catalanes et occitanes: Ensemble-école promotion 2021

***

28. 5. 2021

Das neue Programm des Ensemble Voces Suaves präsentiert einige der expressivsten Madrigale von Giaches de Wert (1535-1596) im Kontext seiner Biografie, insbesondere seiner Beziehung zur Musikerin und Intellektuellen Tarquinia Molza (1542-1617). 

***

27. 5. 2021

19:00, Total Festum, le festival des langues et cultures catalanes et occitanes: Ensemble La Flama

***

25. 5. 2021

18:30, Online, Fondazione Pietà de’ Turchini, Conversazioni sul Seicento napoletano: Angela Romagnoli (Pavia), Teresa M. Gialdroni (Roma), Paolo Sullo (Livorno), Cesare Corsi (Napoli), Alberto Mammarella (Pescara)

***

24. 5. 2021

18:00, Online-Stream: 50 Shades of Love, Die österreichische Mezzosopranistin Sophie Rennert

***

23. 5. 2021

18:00, Online-Stream: Il Floridante – oder die heimliche Heldin, Cembaless - Live

***

23. 5. 2021

19.00, Total Festum, le festival des langues et cultures catalanes et occitanes: Brice Duisit, Olivier Féraud et Clément Gauthier

***

22. 5. 2021

20.00, Online, Serões Musicais, Musical evenings at the Great Hall of the National Palace of Pena, Portugal: C. Moreso, J. Rodrigues, A. Figueiredo, C. Matos, J. P. Santos

***

22. 5. 2021

20.00, Retrouvez-nous ce samedi 22 mai à 20h sur YouTube live pour un événement en avant-première: Le Portrait de l'Amour ou les Folies Françoises, autour de François Couperin, Concert dansé, (enregistré les 5 & 6 avril derniers au Théâtre de Hautepierre à Strasbourg)

***

22. 5. 2021

19.00, Total Festum, le festival des langues et cultures catalanes et occitanes: Ensemble Musica nova

***

22. 5. 2021

18:00, Online-Stream: Partenope, Blockflötenensemble Palisander

***

21. 5. 2021

20.30, Online, Serões Musicais, Musical evenings at the Great Hall of the National Palace of Pena, Portugal: C. Moreso, J. Rodrigues, A. Figueiredo, C. Matos, J. P. Santos

***

21. 5. 2021

16.00-17.30, online conference: Early Music in Ireland, speakers: Siobhan Armstrong (historical harp), Wolodymyr Smishkewych (Limerick), Mark Duley (Christchurch). Moderated by Maura Ó Cróinín.

***

21. 5. 2021

14.00-15.30, online conference: Opportunities of Cultural Tourism, speakers: Denis Verdier (Versailles) and Marilyn Gaughan Reddan (Galway European Capital of Culture). Moderated by Vincent Morel

***

21. 5. 2021

18:00, Online-Stream: Händel-Talk, Tobias Wolff im Gespräch mit Maurice Steger

***

20. 5. 2021

18:00,·Online-Stream: Händel-Talk, Tobias Wolff im Gespräch mit Emily Fons

***

19. 5. 2021

18:00, Online-Stream: Händel-Talk, Tobias Wolff im Gespräch mit Prof. Dr. Laurenz Lütteken

***

19. 5. 2021

Application dedaline for the musicology master course "Research, Practice and Creation in Medieval Music"

***

18. 5. 2021

19.30, Online – zamus, 50825 Köln: musikverkostung // Adrian Cygan und Thomas Wormitt

***

18. 5. 2021

18:30-20:00, Autour de l’opéra occitan Daphnis et Alcimadure

***

18. 5. 2021

18:30, Online, Fondazione Pietà de’ Turchini, Conversazioni sul Seicento napoletano: Pier Mario Vescovo (Venezia), Pier Luigi Ciapparelli (Napoli), Francesco Cotticelli (Napoli), Nicola De Blasi (Napoli), Bianca Maurmayr (Lille)

***

18. 5. 2021

14:30, Webinar: ThéPARis

***

18. 5. 2021

Conservatoire royal de Bruxelles, Early Music Department: Have a look at one of the department's work

***

18. 5. 2021

In Museum Geelvinck are excited to launch their BTHVN = Black project, a seven-part series delving into inclusion and diversity in early and classical music.

***

16. 5. 2021

18:00, Online-Stream: Händel-Talk, Tobias Wolff im Gespräch mit Fabrizio Ventura

***

16. 5. 2021

11:30, Collegium Musicum Classense Ravenna: Dubee Sohn, čembalo 

***

15. 5. 2021

18:00, Online-Stream: Händel Goes Pop: Radamisto, Das französische Ensemble Virévolte

***

14. 5. 2021

18:00, Online-Stream: Lesung, Wein und Musik - Arianna in Creta, Roman Majewski, Brian Berryman und Avinoam Shalev

***

14. 5. 2021

Video, Consone Quartet: Schubert, String Quintet in C major, D956

***

13. 5. 2021

18:00, Online-Stream: Notte Amica - From Rage To Sleep, With Handel And Bach, Christopher Ainslie und Anthony Romaniuk

***

12. 5. 2021

14:30, Online: Nouvelle séance du séminaire "Les premiers ateliers français de copistes en musique"

***

11. 5. 2021

18:30, Online, Fondazione Pietà de’ Turchini, Conversazioni sul Seicento napoletano: Aurelio Musi (Salerno), Enrico Baiano (Valentia), Francesco Nocerino), Francesca Seller (Salerno)

***

7. 5. 2021

17:00, Vrt spominov in tovarištva na Petanjcih: Naši zakladi - pogum naprednih žensk

***

5. 5. 2021

20:00, Arsov art atelje: Ramovšev tolkalni svet, večer Slovenskega tolkalnega projekta in gostov ob stoletnici skladateljevega rojstva

***

4. 5. 2021

20:00, France Musique: Rameau chez la Pompadour

***

4. 5. 2021

18.30: Online, Fondazione Pietà de’ Turchini, Conversazioni sul Seicento napoletano: Raffaele Mellace (Genova), Paologiovanni Maione (Napoli), José María Domínguez (Madrid), Giovanni Muto (Napoli), Rossella Del Prete (Sannio)

***

2. 5. 2021

Video: Consone Quartet je izvajal Haydna in Mendelssohna online na Oxford Coffee Concerts

***

30. 4. 2021

Novo: zgoščenka "N'espérez plus, mes yeux", Airs sérieux et à boire vol.3

***

10. 3. 2021

NOVO: Inovacijski laboratorij EEEMERGING+

***

1. 3. 2021

VIDEO: Umetniška rezidenca: Flûte alors !

***

Izpostavljamo

ŽIVLJENJA NEVLADNIKOV ŠTEJEJO 
(Black Lives Matter)
TUDI V KULTURI

Treba je popraviti diskriminatorno kulturno politiko. Od 2018 smo brez nacionalnega programa za kulturo, eksistenco mednarodno uveljavljenih programov kroji samovolja posameznih uradnikov.

 

POROČILO IZVEDBE

Poročilo prikazuje dogajanje od selitve festivala iz Radovljice (kjer smo program pričeli 1982) v Brežice leta 1997 do danes.

Poglavje Financiranje in kulturna politika prikazuje težavne razmere, v katerih smo opisane rezultate kljub vsemu dosegli, čeprav smo morali zaradi premajhne podpore marsikateri projekt opustiti ali se umakniti z določene lokacije. Izvedeno je naša najpomembnejša referenca, v tem poglavju zapisano pa tudi priporočilo kulturni politiki tako na državnem kot lokalnem nivoju.

Na državnem nivoju je zavožena kulturna politika pripeljala do najnižje točke, na lokalnem nivoju so domet razumevanja razen redkih izjem lokalni javni zavodi (zakonsko določeno sofinanciranje ustanovitelja) in ljubiteljska dejavnost. Skoraj povsod se pri lokalnem sofinanciranju zahteva lokalna rezidenca prijavitelja, ne pa kje bo program izveden. Tisti del administracije ministrstva, ki ureja naše sofinanciranje, se obnaša sovražno, minister molči. Tudi razprava ob interpelaciji ministra za kulturo je pokazala, da se razumevanje kulture giblje predvsem okrog javnih zavodov in problemov samozaposlenih. Za programe nevladnega sektorja z vrhunskimi in mednarodno verificiranimi rezultati pa je manevrski prostor podpore vsaj močno zožan.

Da nadaljujemo s svojim poslanstvom, potrebujemo podporo sodržavljanov, in se Vam zahvaljujemo, če ste ali še boste svojo DONACIJO IZ DOHODNINE namenili našim naporom za dobro in mednarodno ugledno slovensko kulturo.

 

UMETNIKI

Obrazci, s katerimi pričnemo programsko selekcijo umetnikov.

E-NOVICE

Naročite se na naše e-novice!

Naročniki e-novic imate popust zvestobe pri nakupu vstopnic

Po prijavi na e-novice boste na naveden e-mail prejeli pošto, kjer morate potrditi, da želite prejemati naše e-novice.

Izjava o zasebnosti in varstvo osebnih podatkov

Mednarodne povezave